Nezkoušejte hubnout,
dokud neznáte svůj
Index hubnutí

O naší převratné metodě napsali: blesk cosmo katka nova ln

Proč nehubnu? Hrozí mi vážné nemoci? Vše prozradí naše

KOMPLEXNÍ ANALÝZA S ROZBOREM KRVE

Proč poznat svůj Index hubnutí

Správná cesta k trvalému zhubnutí

Stejně tak jako má každý z nás jiný otisk prstu, má každý i jiný metabolizmus. Co funguje k hubnutí u jednoho člověka, může klidně u druhého způsobovat přibírání. Pomocí naší komplexní analýzy, zakládající se na biochemickém rozboru krve, zjistíme, v jakém stavu se nachází právě váš metabolizmus, a díky tomu dokážeme poradit nejlehčí a nejzdravější cestu k trvalému zhubnutí.

Zdravotní rizika

Analýza krve spolu s kompozicí těla nám dá možnost nahlédnout pod pokličku fungování vašeho těla a jeho klíčových orgánů. Díky tomu odhalíme nebo stanovíme riziko vzniku nemocí, jako je metabolický syndrom, inzulinová rezistence, diabetes či kardiovaskulární nemoci.

Kompletní přehled o zdraví

Váš Index hubnutí odráží aktuální stav vašeho zdraví. Ukáže potenciální rizika, ale zároveň i cestu jak je eliminovat a vyhnout se možným zdravotním problémům.

analyzy.jpg

Unikátní spojení vědy, lékařství a nutričního poradenství

Z čeho se Index hubnutí skládá?

Index Hubnutí je výslednicí fyzikálních a biochemických činitelů ovlivňujících stav našeho metabolizmu. Pro jeho kvantifikaci je nutné znát hladiny vybraných biochemických parametrů, které jsou v přímém vztahu s inzulinem: koncentraci krevního cukru (glukózy) a vybraných parametrů metabolizmu tuků. Dále zohledňuje aktuální stav kompozice těla, včetně míry viscerálního tuku, a ostatní faktory ovlivňující funkci metabolizmu.

BIOCHEMICKÝ ROZBOR KRVE

Hladiny vybraných biochemických parametrů odrážejí aktuální metabolickou situaci našeho organizmu. Rozbor odhalí jak efektivně váš organizmus hospodaří s přijatými živinami, jestli nedochází k jejich špatnému zpracování a tím k souvisejícím zdravotním rizikům.

KONCENTRACE GLUKÓZY

Glukóza je energetický substrát pro všechny buňky. Slouží jako základní vyšetřovaný parametr poruch metabolizmu sacharidů.

LIPIDOVÝ PROFIL

Podává komplexní náhled na metabolizmus tuků. Rovnováha jednotlivých lipidových parametrů je důležitá pro snížení rizika onemocnění srdce a cév.

HDL A LDL CHOLESTEROL

Cholesterol je důležitý pro buněčný metabolizmus a zdraví. Je základním ukazatelem míry kardiovaskulárního rizika.

TRIACYLGLYCEROLY

Vysoká hladina krevních tuků v kombinaci s nízkou hladinou HDL je považována za významný rizikový faktor onemocnění srdce a cév.

krev.png
analyza.jpg

+ ANALÝZA KOMPOZICE TĚLA

Výsledky analýzy kompozice těla nám pomohou zasadit data z biochemického rozboru do kontextu aktuálního stavu metabolizmu. Množství nebezpečného viscerálního tuku uloženého mezi orgány může indikovat další potenciální zdravotní rizika.

MNOŽSTVÍ VISCERÁLNÍHO TUKU


ÚROVEŇ BAZÁLNÍHO METABOLIZMU


ÚROVEŇ HYDRATACE ORGANIZMU


SLOŽENÍ TĚLA


METABOLICKÝ VĚK

+ OSTATNÍ FAKTORY

Závažnost naměřených výsledků nám pomohou dokreslit ostatní vnější faktory ovlivňující stav našeho metabolizmu. Mezi rizikové faktory patří především genetické predispozice či životní styl a do něj spadající nezdravé zlozvyky. Tyto údaje jsou nezbytné k následné interpretaci výsledků a sestavení na míru cílených doporučení.

KREVNÍ TLAK


VĚK


GENETICKÉ PREDISPOZICE


RIZIKOVÉ FAKTORY


ZLOZVYKY

faktory.png

= VÁŠ INDEX HUBNUTÍ

Výsledkem započtení všech vámi jedinečných parametrů v unikátně sestavené rovnici je jedno až dvojciferný index na stupnici od 1-15. Toto číslo odráží aktuální stav vašeho metabolizmu a umožňuje tak stanovení nejvhodnějšího postupu ke zdravému zhubnutí a odvrácení zdravotních rizik.

graf.png
Vysoký

Rozvinutý metabolický syndrom a inzulinová rezistence. Vysoké riziko onemocnění srdce a cév. Akutní potřeba změny životního stylu.

Zvýšený

Velmi pravděpodobný výskyt poruchy metabolizmu lipidů či sacharidů. Hubnutí je obtížnější, riziko rozvoje vážných nemocí vyšší.

Mírně zvýšený

Mírně zvýšená hodnota je lehkým varováním. Při nečinnosti existuje riziko budoucího rozvoje metabolického syndromu.

Ideální

Úroveň běžné zdravé populace. Ohrožení vážnými nemocemi je nízké. K efektivnímu hubnutí stačí lehká úprava jídelníčku.

Co vše se dozvíte?

 • 1
  VHODNÝ ZPŮSOB HUBNUTÍ

  Index hubnutí reflektuje aktuální stav vašeho metabolizmu a jeho efektivitu hospodaření s přijatými živinami. V případě nízkého indexu, a tím pádem správné funkce metabolizmu, je pro hubnutí vhodné nasadit jiné postupy než v případě kdy je index vysoký a klasickým metodám brání snížená citlivost tkání na inzulin.

 • 2
  SLOŽENÍ VAŠEHO TĚLA

  Výstup ze zdravotnicky certifikovaného přístroje vám ukáže míru viscerálního tuku, % tuků, svalů a kostí či úroveň hydratace.

 • 3
  OHROŽENÍ METABOLICKÝM SYNDROMEM

  S velkou pravděpodobností určíme zda máte nebo s jakým rizikem vám hrozí metabolický syndrom.

 • 4
  PRAVDĚPODOBNOST INZULINOVÉ REZISTENCE

  Inzulinová rezistence může stát za neschopností tkání správně spalovat tuky a tím pádem k jejich hromadění.

 • 5
  RIZIKO VZNIKU KARDIOVASKULÁRNÍCH NEMOCÍ

  Nesprávná funkce metabolizmu může vést ke vzniku onemocnění srdce a cév. Index hubnutí vám pomůže toto riziko kvantifikovat.

 • 6
  RIZIKO VZNIKU DIABETU

  Rozvinutí diabetu vám hrozí i v případě, že nemáte genetické predispozice.

papiry.png
specialistka.png

Doporučení specialisty

Výsledky všech jednotlivých parametrů i váš celkový Index Hubnutí s vámi projde a vysvětlí kvalifikovaná nutriční specialistka.

 

Zkušenosti našich klientů

 • Pred a po

  "Po porodu jsem vážila celých 85 kg. Myslela jsem si, že váha půjde sama dolů, ostatně všichni mi to tak říkali. Bohužel nedělo se tak, právě naopak. 3 měsíce po porodu se má váha vyšplhala až na neuvěřitelných 91 kg. Řekla jsem si STOP a začala hledat pomoc na internetu, protože vím, že "diety" jsou jen na chvíli a já chtěla zhubnout trvale. Dostala jsem se na stránky Světa zdraví a začala číst motivující příběhy. Opravdvé příběhy reálných lidí. Rozhodla jsem se, že do toho půjdu. Navštívila jsem poradnu a musím říct, že jsem byla maximálně nadšená. Svět zdraví mi pomohl pochopit, že dieta není to samé jako zdravý životní styl. Je to napořád a tak jsem začala redukovat svou váhu. Nyní jsem 8 měsícvů po porodu a moje váha je o 15 kg menší."*

  Monika Vargová -20 kg

 • Pred a po

  "Předtím než jsem začal s váhou něco dělat, tak se většina lidí na mě koukala skrz prsty. Nebylo zrovna jednoduché se s tím srovnat. Avšak jednoho dne jsem si řekl, že už je vážně čas něco na tom změnit a navštívil jsem Svět zdraví. Nyní, po 8 měsících, jsem na váze 112 kg, takže 42 kg je úspěšně dole. Nebýt toho impulzu, nevím, jak bych skončil. Díky výsledkům má sebedůvěra vzrostla a každodenní pohyb nebyl nikdy jednodušší."*

  Radek Tarant -45 kg

 • Pred a po

  "Do hubnutí ve Světě zdraví jsem se přihlásila hlavně proto, že jsem nebyla spokojená se svojí váhou 75 kg a se svou stravou. Trápilo mě neustálé "mlsání" a přejídání se. Navštívila jsem Svět zdraví a podařilo se mi za 3 měsíce zhubnout 6 kg na váze. Nikdy bych nevěřila, že tím, že budu stále jíst, se mi podaří zhubnout. Ochutnala jsem spousty nových a chutných pokrmů. Například tofu pro mě bylo jen jídlo pro vegetariány a kuskus příloha bez chuti. Dnes jsou tato jídla v mém jídelníčku běžná, více jsem zařadila zeleninu, která navíc dodá jídlu svěžest."*

  Anna Kociánová -6 kg

 • Pred a po

  "Do Světa zdraví jsem se rozhodla přijít v lednu 2016, chtěla jsem zpátky svou původní váhu, kterou jsem měla před narozením syna. Ke konci ledna jsem začala dodržovat stanovený jídelníček, což mi vůbec nedělalo problém. Nejedná se totiž o žádné hladovění. Jím opravdu hodně. Hubnu při 8500KJ. Ten, kdo se v kalorických tabulkách vyzná, ví, že je to opravdu vysoké číslo. Sama bych tomu nikdy nevěřila. Naopak jsem byla příjemně překvapená, jak jdou kila rychle dolů. Do dubna jsem zhubla o 10kg, do dnešního dne mám dole 18kg a chci ještě dále pokračovat."*

  Jana Semirádová -18 kg

 • Pred a po

  "Po vánočních svátcích, které jsme strávili standardně pojídáním cukroví, tučných jídel a přibráním dalších kil, nastal čas na změnu, abychom nestrávili další léta života pojídáním prášků a návštěvami u lékaře. Věděli jsme, že bude lepší, když vyhledáme pomoc výživového odborníka, a proto jsme nezávazně navštívili Svět zdraví v Táboře. Tam jsem zjistil, že to není o dietách (taky jsme je vyzkoušeli), ale o množství a kvalitě potravin, které zkonzumujete a o aktivním pohybu. Součástí pohovoru je také měření složení těla a vážení. Když člověk zjistí, kolik nastřádal ve svém těle za život tuku, nestačí se divit. Dnes, po pěti měsících, jsou výsledky velmi citelné a viditelné a díky shozeným kilům máme se ženou více energie a zvládáme věci na které jsme dříve ani nepomysleli."*

  Karel Vokoun -22 kg

 • Pred a po

  "Říkala jsem si, už to tak dál nejde, moje váha se vymyká kontrole, musím ze sebou něco začít dělat. Půl roku jsem chodila do posilovny a na váze jsem neviděla žádnou změnu, ba naopak. Váha mi stále šla nahoru. Řekla jsem si, že to sama nezvládnu a na internetu jsem si našla Svět zdraví v Havířově. Tolik úsilí a energie jsem ztrácela cvičením a nic....přitom stačilo tak málo....nastartovat organismus správným stravováním. Nyní, po třech měsících, se cítím jako v novém těle. Opět se mi vrátilo sebevědomí, radost ze sportu a života."*

  Andrea Nagyová -8 kg

Změňte svůj život ještě dnes!

DNES 15.11.2019 CENA 400 Kč
(běžná cena 1200 Kč)

Za tuto cenu získáte:

 • BIOCHEMICKÝ ROZBOR KRVE

  Odběr krve, který je v ceně, provede certifikovaná laboratoř. Specialista jeho hodnoty zasadí do Indexu hubnutí a vysvětlí vám výsledky.

 • ANALÝZU KOMPOZICE TĚLA

  Specialista vás změří na speciálním tělesném analyzátoru, certifikovaném pro užití ve zdravotnictví, fungujícím na bázi bioelektrické impedance.

 • KONZULTACI S NUTRIČNÍM SPECIALISTOU

  Po zadání všech zbývajících faktorů ovlivňující váš Index hubnutí, vám specialista předá kompletní výsledky a bod po bodu je vysvětlí. Zodpoví všechny vaše dotazy, definuje vaše největší problémy a rizika a na základě toho doporučí vhodné kroky jak dosáhnout vysněné váhy.

  Konzultace trvá 1 hodinu

Jak postupovat?

  • 1. Vyplníte a odešlete formulář
  • 2. Zavoláme vám a domluvíme termín odběru krve a návštěvy
  • 3. Zajdete do certifikované laboratoře na odběr krve (zahrnuto v ceně)
  • 4. Dostavíte se na konzultaci a předání výsledků

 

 • Akční cena platí pro první návštěvu klienta v poradně

Objednávkový formulář

Načítání formuláře...

logo-sz.png

Službu Index hubnutí poskytují
výhradně poradny Světa zdraví

Metoda vyvinuta českými odborníky

Za vývojem unikátní české metody Indexu hubnutí stojí Vědecko-lékařská rada Světa zdraví. Tato rada se skládá z největších odborníků napříč obory vědy, lékařství a výživového poradenství, což při vývoji Indexu hubnutí zajistilo komplexní pohled na veškeré jeho aspekty.

Ing. Monika Bartolomějová

Ing. Monika Bartolomějová

Projektový manažer pro rozvoj a výzkum

RNDr. Petr Fořt, CSc.

RNDr. Petr Fořt, CSc.

Vedoucí oddělení pro biochemické vyšetření krve

Mudr. Ondřej Nývlt

MUDr. Ondřej Nývlt

Předseda Vědecko-lékařské rady